poniedziałek, 18 kwiecień 2016 16:37

23 KWIETNIA, DZIEŃ KSIĄŻKI /WARSZTATY: KSIĄZKI ŚWIATA, ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK, CZERPANIE PAPIERU/

Z okazji Światowego Dnia Książki przygotowaliśmy dla Waszych Dzieci warsztaty okołoksiążkowe, podczas których odbędziemy podróż dookoła świata w poszukiwaniu nietypowych książek, będziemy czytać bajki, tworzyć własne książki i zakładki do nich, a także czerpać papier oraz wspaniale się bawić. Zapraszamy mole książkowe i nie tylko ;) !

Szczegóły poniżej:

KSIĄŻKI ŚWIATA
godz. 10:00-11:30
Skąd pochodzi najstarsza książka? Czy wszystkie książki na świecie wyglądają tak samo? Czy zawsze czyta się je od lewej do prawej strony?
Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas warsztatów poświęconych książkom z różnych stron świata, a dzieci wykonają własne książki, które wypełnią słownymi i/lub wizualnymi narracjami.


ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK
godz. 12:00-13:30
Dzieci będą miały okazję stworzyć oryginalne zakładki do książek.
To warsztat nie tylko zachęcający do czytania książek, ale również pobudzający kreatywność dzieci.


CZERPANIE PAPIERU
godz. 16:00-17:30
Dzieci dowiedzą się kiedy i gdzie wynaleziono papier oraz zapoznają się z tradycyjną metodą jego produkcji. Następnie młodzi rzemieślnicy będą samodzielnie czerpać papier i dekorować arkusze dodatkami suszonych ziół i kwiatów.ZAPISY:
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy, których można dokonać:
- mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- telefoniczne: 796 023 800 / 792 609 360