środa, 04 styczeń 2017 12:41

7 STYCZNIA, „W KRAJU WIATRAKÓW Z WIATRAKIEM" - WARSZTATY PODRÓŻNICZO-ARTYSTYCZNE

Serdecznie zapraszamy dzieci na kolejne warsztaty podróżniczo-artystyczne z cyklu „Z wiatrem przez świat”.


7 stycznia (sobota), godz. 16:00-18:00 - „W kraju wiatraków z Wiatrakiem”


W jakim kraju jest więcej rowerów niż samochodów? Gdzie rosną łany tulipanów? Skąd pochodzą nazwy serów Gouda i Edammer?
Jakie państwo słynie z wiatraków?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dzieci poznają podczas warsztatów podróżniczych poświęconych Holandii, wykonując w ich trakcie prace plastyczne będące odwołaniem do najbardziej popularnych symboli kraju – wiatraków.

„Z wiatrem przez świat” to warsztaty podróżniczo-artystyczne, podczas których nie tylko zarażamy pasją podróżowania i odkrywania różnorodności oraz złożoności świata, ale także łamiemy istniejące stereotypy i wskazujemy na sieci powiązań, łączących ludzi i miejsca w globalnej wiosce.
Warsztaty wzbogacone są o interaktywny pokaz multimedialny, opowieści, rekwizyty i zabawy z różnych części świata oraz muzykę etniczną. Dzieci wykonują także prace plastyczne inspirowane konkretnymi tematami zajęć oraz otrzymują paszporty podróżnika, w których zbierają pieczątki z odwiedzanych miejsc.
Warsztaty będą odbywają się raz w miesiącu, w sobotę. Każde spotkanie poświęcone jest innemu miejscu na świecie.

Sugerowany wiek uczestników warsztatów: 5+ latObowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

ZAPISY I INFORMACJE:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. +48 796 023 800, +48 792 609 360